Cariere

Aplica spontan

Medic Veterinar ferma ingrasare porcine

Data introducerii: 11 decembrie 2023

Responsabilitati:

Atributii si responsabilitati principale:

- Coordoneaza si desfasoara activitatea de productie in cadrul fermei, conform procedurilor standard de operare;
- Coordoneaza si lucreaza impreuna cu echipa de muncitori pentru desfasurarea activitatii in bune conditii;
- Asigura buna functionare a sistemelor de furajare, adapare si microclimat in cadrul fermei;
- Monitorizeaza starea de sanatate a animalelor si efectueaza planul de tratament;
- Întocmește, organizează și transmite toate documentele sanitar-veterinare conform prevederilor legale în vigoare;
- Implementeaza si asigura respectarea masurilor de biosecuritate;
- Întocmește, procesează, transmite și arhivează toate documentele necesare legate de mișcarea animalelor, transportul și vânzarea acestora, ex.: documente de livrare, formulare de mișcare, certificat sanitar-veterinar etc;
- Pastreaza legatura cu autoritățile sanitar-veterinare și transmite catre acestea informațile solicitate;
- Introduce în calculator și gestionează date legate de efectivul, producția și mișcarea porcinelor;
- Însoțește echipele de inspecție în domeniul sanitar veterinar în acțiunile de control și le prezintă toate documentele solicitate;
- Efectuează activitatea de prelevare a probelor biologice și transmiterea lor către laborator.

Cerinte:

Candidatul Ideal

- Studii superioare de medicina veterinara;
- Experiența dе lucru pe o pozitie similara reprezinta avantaj, se accepta si fara experienta anterioara dе lucru;
- Disponibilitate de a lucra in ferma, alaturi de echipa de muncitori;
- Abilități foarte bune dе planificare, organizare și prioritizare;
- Atenție la detalii și abilități foarte bune dе comunicare;
- Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office;
- Fluenta în limba engleză, scris și vorbit, reprezinta avantaj;

Cautam medic veterinar pentru gestiunea activitatii in ferma de ingrasare, in vederea indeplinirii indicatorilor de productie si în concordаnță cu prevederile sanitar-veterinare in vigoare.
Compania angajeaza un medic veterinar, pentru ferma de crestere porcine din Avrig, judetul Sibiu.

Română