Cariere

Aplica spontan

Operator FNC

Data introducerii: 21 noiembrie 2023

Responsabilitati:

SCOPUL POZITIEI: Manipularea şi pregătirea materiei prime şi furajelor pe perimetrul fabricii de nutreţuri combinate, pe baza instrucţiunilor primite de la şeful de moară.

  1. Atribuţii principale
    1. În baza instrucţiunilor primite de la şeful de moară, manipulează cereale şi furaje în vederea satisfacerii în timp util a comenziilor primite;
    2. Depozitează materile prime, în mod corespunzător, în spaţiul alocat în incinta fabricii;
    3. Menţine şi efectuează lucrări de curăţenie pe perimetrul fabricii şi biroului de comandă;
    4. Verifică şi curăţă zilnic sistemul de măcinare înainte de a începe procesul de producţie, pe baza instrucţiunilor primite de la şeful de moară;
    5. Ajută la descărcarea completă a camioanelor de materii prime (cereale, şroturi, premixuri şi minerale);
    6. În baza instrucţiunilor primite de la şeful de moară, controlează calitatea cerealelor şi a şroturilor depozitate în silozurile din moară pentru a nu fi amestecate;
    7. Respectă toate procedurile standard de operare;
    8. Duce la îndeplinire alte sarcini şi  responsabilităţi trasate de superiori;

Cerinte:

  • Depozitarea şi manipularea cerealelor pe baza instrucţiunilor primite de la şeful de moară;
  • Manipularea şi pregătirea furajului cu scopul livrării către ferme conform comenzilor;
  • Mentenanţa zilnică a sistemului de măcinare pentru minimizarea timpiilor de nefuncţionare;
  • Utilizarea corespunzătoare şi menţinerea utilajelor, sculelor şi echipamentului de lucru în condiţii bune de funcţionare/utilizare, fără a le deteriora;
  • Reducerea consumurilor materiale şi energetice prin evitarea risipei şi a pierderilor de orice formă;
  • Raportarea oricărei probleme mecanice sau electrice identificată la unitatea de producţie, sau oricare altă situaţie neobişnuită către superiori;
  • Respectarea prevederilor cuprinse în Regulamentul intern, Contractul colectiv de muncă şi Codul Muncii, aflate in vigoare;

Beneficii:

* Pachet salarial atractiv

* Masă de prânz si pauze cafea

* Carne de porc de 3 ori/an

* Transport decontat

* Abonament medical privat

Română