Cariere

Aplica spontan

Department Responsible

Data introducerii: 29 noiembrie 2023

Responsabilitati:

Descrierea jobului:

Cautam colegi cu experienta de lucru in ferme de porci pe sectoarele reproductie, fatari, crestere si ingrasare pentru fermele din judetele Vrancea, Sibiu, Brasov si Constanta.
In functie de experienta poate coordona activitatea intregului departament.
Asiguram cazare in caz de relocare.

- Coordoneaza si lucreaza indeaproape cu echipa de muncitori de pe departamentul alocat pentru îndeplinirea tuturor activităților zilnice conform procedurilor standard de operare din cadrul fermei;
- Lucreaza indeaproape cu seful de ferma pentru buna desfasurare a activitatii in cadrul sectorului alocat/fermei;
- Monitorizeaza starea generala de sănătate, îngrijire și tratament a porcilor;
- Asigura vaccinarea de rutină respectând planul de vaccinare sau, la nevoie, ori de cate ori este necesar;
- Participă la mișcarea generală a suinelor între hale/departamente, in functie de sectorul in care activeaza;
- Inregistreaza și păstreaza evidența operațiunilor din producție și a efectivului de porcine, folosind sistemul digital de gestiune a productiei;
- Asigura respectarea condițiilor de microclimat și funcționarea corespunzătoare a sistemului de ventilație în cadrul țarcului de fătare și halelor;
- Asigura si monitorizeaza funcționarea corespunzătoare a sistemelor de furajare și adapare.

Cerinte:

Candidatul Ideal

- Experiența de lucru în ferme de crestere a porcilor cu rezultate foarte bune, experienta de lucru in ferme in afara tarii reprezinta avantaj;
- Experienta de coordonare muncitori, dispus sa conduca prin puterea exemplului personal;
- Persoana ambitioasa, cu dorinta de imbunatatire continua si orientare catre rezultate;
- Abordare structurata, abilitati bune de prioritizare si planificare activitate;
- Abilități bune de comunicare și rezolvare a problemelor;
- Limba engleza la nivel mediu spre avansat;
- Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office.

Română